Trwa ładowanie
Serwis Nowoczesnego Hodowcy

Polecamy:

Forum rolnicze

Interesuje cię tematyka rolnicza, szukasz informacji, porady. Chcesz się o coś zapytać? Forum rolnicze www.rolnik-forum.pl to właściwy adres


Najciekawsze komentarze


kamila (2013-06-03, 07:52)
T: Re: Komentarze na temat: Hodowla zwierząt3
test zalogowanego uzytkownika bez dostepu admina
~21zbigniew@wp.pl (2013-03-28, 22:12)
T: Re: Rasy królików
Witam
Pierwszy raz jestem na tej stronie. Mam prawie 40 letnia praktykę. Najlepsze są do... więcej ->
~Alicja (2013-03-16, 11:30)
T: Re: Gęsi chów i hodowla
Witajcie Kochani!
Bardzo dziekuje Wam za wziecie sobie do serca tego zdarzenia z gniazdem... więcej ->
~szewcu (2013-02-13, 19:53)
T: Re: Hodowla królików
Mam proźbę jeśli ktoś się nie zna to nich nie udziela odpowiedzi na pytania ponieważ właśnie... więcej ->
~Krzysztof (2013-02-09, 15:42)
T: Re: Hodowla indyków
Dzień dobry mam na imię Krzysztof zajmuję się rekonstrukcja historyczną jestem tatarem strzelam... więcej ->
~Marcin Wojciech (2013-02-07, 18:07)
T: Re: Zasady ekologicznego żywienia kur
Nie Michale jęczmień kurom nie szkodzi. Jest jedynie mniej chętnie przez nie zjadany z uwagi na... więcej ->

Siatka ogrodzeniowa

Siatka ogrodzeniowa stanowi od wielu lat najpowszechniejszy, najbardziej uniwersalny i i najtańszsy sposb ogrodzenia terenów bez względu na charakter ich przeznaczenia.
Struktura drutu powlekanego PCV Struktura drutu ocynkowanego
Struktura drutu ocynkowanego i ocynkowanego powlekanego PCV
Najczęściej siatka ogrodzeniowa wykonana jest z drutu stalowego, ocynkowanego warstwą ocynku. Dodatkowo, w przypadku siatek powlekanych, drut powleczony jest otuliną PCV, o grubości około 0,5mm. Dzięki temu siatka ogodzeniowa wykonana z drutu powlekanego ma większą trwałość, gdyż warstwa PCV chroni ocynk przed działeniem czynnikw atmosferycznych, wydłużając zarazem jego okres wietrzenia. Kolorystyka otuliny PCV jest bardzo różna. Producenci posługują się tu oznaczeniami kolorów z palety RAL.
Paleta kolorów RAL jest stosowana do oznaczania odcieni tworzywa PCV, z którego wyknywana jest otulina do drutu cynkowanego. Paleta kolorów RAL jest stosowana do oznaczania odcieni tworzywa PCV, z którego wyknywana jest otulina do drutu cynkowanego.
Paleta kolorów RAL jest stosowana do oznaczania odcieni tworzywa PCV, z którego wyknywana jest otulina do drutu cynkowanego.

Jak widać na powyższych tablicach paleta barw RAL jest dość obszerna, jednak najpopularniejsze z nich to:
zielony: RAL6005
brązowy: RAL8007
niebieski:RAL5005

Jest kilka parametrów siatki ogrodzeniowej, które wpływają bezpośredni na jej jakość i trwałość. Oczywiście im parametry są lepsze tym cena samej siatki dużo większa. Przed zakupem siatki warto więc przeanalizować swoje potrzeby i oczekiwania wobec budowanego ogrodzenia i wybrać siatkę o takich parametrach aby stosunek ceny do użyteczności był jaknajlepszy.
Klasyczna siatka ogrodzeniowa wykonana z drutu cynkowanego nie powlekana PCV
Klasyczna siatka ogrodzeniowa wykonana z drutu cynkowanego nie powlekana PCV
  Podstawowe parametry siatki ogrodzeniowej:
 1. Grubość drutu: (Najważniejszy parametr dla siatki ogrodzeniowej) Im drut jest grubszy tym oczywiście siatka mocniejsza, jednocześnie tym potrzebna jest większa ilość materiału do wyprodukowania takiej siatki. W przypadku siatki ocynkowanej grubość drutu podawna jest bezpośrednio jako średnica przekroju poprzeczenego przez drut, którego wybudowana jest siatka ogrodzeniowa. Wyrażana jest w mm
  Dodatkowo jeśli siatka jest powlekana PCV, wartość tę podaje się "d1 (d2)", gdzie d1 jest grubość drutu wraz z otuliną PCV, natomiast d2 jest średnicą drutu stalowego wraz z powłoką cynku Zn (czyli średnicą samego drutu bez otuliny).
  Dla standardowego ogrodzenia działki rekreacyjnej/rodzinnej najatrakcyjniej cenowo wypada siatka ogrodzeniowa wykonana z drutu o grybości ok 2-2,2mm, jeśli natomiast siatka wykonana jest z drutu powlekanego wówczas wystarczy, aby drut miał grubość ok. 2,5 (1,7mm)
 2. Wielkość oczka: (kolejny parametr, który bezpośrednio wpływa na stabilność siatki)
  Standardwa siatka ogrodzeniwa ma strukturę o kwadratowych oczkach, gdzie kwadraty tworzące jedną linię pionową bądź poziomą łączą się ze sobą jednym rogiem. Wielkość oczka, zarówno dla siatek tylko ocynkwanych jak i tych powlekanych określa się jednakowo. Wielkość oczka to długość jego jednego boku mierzona pomiędzy środkami przekroju poprzecznego drutu, dwóch przeciwległych do siebie drutów tworzących dane oczko. Wyrażana jest najczęściej w [cm].
  Producenci siatki są w stanie wyprodukować praktycznie każdą siatkę o wielkości oczka w zakresie od 1 do 10cm, jednak najpopularniejsze i zarazem najbardziej praktyczne są siatki o oczku 5-6cm.
 3. Wysokość siatki: (parametr, który decyduje bardziej o wyglądzie i zastoswaniu ogrodzenia)
  Wysokość siatki może być różna i zależy od zapotrzebowania. Na chwilę obecną nie ma problemu zamówienia siatki o wysokościach w zakresie 0,5-4m. Dla standardowej działki rolnej bądź re kreacyjno rodzinnej odpowiednia wysokość siatki ogrodzeniowej plasuje się w granicach 1-1,5m.
Żródło:
Komentarze (2)
Autor: admin     (2009-10-01,  12:13:15)      [odpowiedzi: 1]
Temat: Komentarze na temat: Siatka ogrodzeniowa
Dyskusja użytkowników na temat: Siatka ogrodzeniowa


Dodaj nowy wątek


Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!