Trwa ładowanie
Serwis Nowoczesnego Hodowcy

Polecamy:

Forum rolnicze

Interesuje cię tematyka rolnicza, szukasz informacji, porady. Chcesz się o coś zapytać? Forum rolnicze www.rolnik-forum.pl to właściwy adres


Najciekawsze komentarze


kamila (2013-06-03, 07:52)
T: Re: Komentarze na temat: Hodowla zwierząt3
test zalogowanego uzytkownika bez dostepu admina
~21zbigniew@wp.pl (2013-03-28, 22:12)
T: Re: Rasy królików
Witam
Pierwszy raz jestem na tej stronie. Mam prawie 40 letnia praktykę. Najlepsze są do... więcej ->
~Alicja (2013-03-16, 11:30)
T: Re: Gęsi chów i hodowla
Witajcie Kochani!
Bardzo dziekuje Wam za wziecie sobie do serca tego zdarzenia z gniazdem... więcej ->
~szewcu (2013-02-13, 19:53)
T: Re: Hodowla królików
Mam proźbę jeśli ktoś się nie zna to nich nie udziela odpowiedzi na pytania ponieważ właśnie... więcej ->
~Krzysztof (2013-02-09, 15:42)
T: Re: Hodowla indyków
Dzień dobry mam na imię Krzysztof zajmuję się rekonstrukcja historyczną jestem tatarem strzelam... więcej ->
~Marcin Wojciech (2013-02-07, 18:07)
T: Re: Zasady ekologicznego żywienia kur
Nie Michale jęczmień kurom nie szkodzi. Jest jedynie mniej chętnie przez nie zjadany z uwagi na... więcej ->

Siatka leśna

Siatka leśna służy, jak sama nazwa wskazuje służy przede wszystkim do wygradzania terenów leśnych, okołoleśnych, szkółek, rezerwatów itp. przed dziką zwierzyną. Bardzo często siatkę leśną stosuje się jako tanie i praktyczne ogrodzenie działek rekreacyjnych, placów budów i innych terenów gdzie potrzebne jest ograniczenie ruchu osób i zwierząt. Wszechstronność zastosowania i niska cena siatki leśnej wynika z jej charakterystycznej struktury. Składa się ona z krzyżujących się ze sobą pod kątem prostym drutów pionowych (wertykalnych) i poziomych (horyzontalnych). Zwykle w siatkach leśnych druty poziome są u dołu rozmieszczone gęściej niż u góry siatki. Charkaterystyczne w siatkach leśnych jest łączenie drutów pionowych z poziomymi. Każdy drut poziomy rozciąga się przez całą długość siatki, natomiast druty pionowe wiązane są do sąsiadujących drutów poziomych. Stąd też angielska nazwa siatki leśnej: "knoted fence".
Siatka leśna (ang.knoted fence) wykonana jest w technice niezależnych węzłów łączących druty pionowe z poziomymi

Siatka leśna produkowana jest w różnych konfiguracjach i najczęściej na indywidualnie złożone zapotrzebowanie klienta.
    Na jakość siatki leśnej i jej zastosowanie składa się kilka parametrów:
  • Wysokość siatki leśnej, parametr który bezpośrednio wpływa na zastosowanie i wygląd siatki leśnej. Standardowo siatki produkowane są w wysokościach od 100cm do 250cm. Wyższa siatka raczej nie znajduje zastosowania w ochronie przeciw dzikim zwierzętom. Dla ogrodzenia działek i placów budów najpopularniejsza i najbardziej praktyczna jest wysokość siatki leśnej 160cm.
  • Ilość drutów poziomych- ma to decydujący wpływ na wysokość siatki. Ilość Z regóły druty poziome u dały siatki rozstawione są gęściej niż u góry. W opisie siatki liczbę drutów podaję się z reguły na końcu np. 160/15/16 oznacza, że siatka ma 16 drutów poziomych, nie jest opisane natomiast które druty pozostaję w jakiej do siebie odległości
  • Ilość drutów pionowych parametr z reguły jest stały. Przyjmuje się w Polsce, że dla siatki leśnej w zupełności wystarczającą jest odległość 15cm. Choć zdarza się, że producenci produkują siatkę, o rozstawie drutów pionowych 30cm, uważając że jest to wsytarczające. Oczywiście mogą się zdarzyć sytuacje, że taka odległość drutów pionowych jest wystarczająca, jednak w normalnym zastosowaniu (ogrodzenie terenów prywatnych upraw itp.) to zdecydowanie zbyt duży rozstaw.
  • Grubość drutu- Grubość drutu w jak w każdych siatkach (np. siatka ogrodzeniowa) może być zróżnicowana. Ponieważ do montażu siatki leśnej nie są wymagane druty naciągowe, ich rolę pełnią wszystkie druty poziome siatki leśnej. Jednak dobrze jest gdy skrajne druty poziome są grubsze, niż pozostałe. Zdecydowanie wzmacnia to całościowo siatkę leśną. Z reguły jeśli siatka leśna ma podane w parametrach, dwie grubości drutu to znaczy, że większa wartość odnosi się do drutów poziomych skrajnych, mniejsza zaś donosi się do grubości pozostałych drutów. Z powodzeniem można przyjąć, że jeśli siatka leśna posiada skrajne druty grubsze, to znaczy, że jest ona dobrej jakości.
  • Grubość warstwy ocynku
  • Gdzie można kupić siatkę leśną? O ile z siatkę ogrodzeniową nie ma problemu i jest ona dostępna praktycznie wszędzie, o tyle aby kupić siatkę leśną trzeba się trochę naszukać. Okazuje się jednak, że kupić można ją również w sklepach internetowych. Sklepy takie oferują możliwość odpłatnego dowozu pod wskazany adres, co bardzo ułatwia życie. Siatka leśna nawet gdy jest zwinięta zajmuje sporo miejsca, więc możliwość orgazniacji transportu jest tu dużym atutem. W jednym z takich sklepów znaleźć można bardzo szeroką ofertę: siatka leśna. Jak można tam zauważyć oferta siatki leśnej jest bardzo zróżniocowana.

Występuje również wiele odmina siatki analogicznych do siatki leśnej są to na przykład:
Żródło:
Komentarze (3)
Autor: admin     (2009-10-01,  12:13:15)      [odpowiedzi: 2]
Temat: Komentarze na temat: Siatka leśna
Dyskusja użytkowników na temat: Siatka leśna


Dodaj nowy wątek


Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!